همخونه

اراک در رتبه دوم گرانی خانه

املاک

۵ فروردین ۱۴۰۰ 200 بازدید
همخونه
اراک در رتبه دوم گرانی مسکن

اراک در رتبه دوم گرانی خانه

اراک در رتبه دوم گرانی خانه

به گزارش سایت خانک به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛  معاون عمرانی استاندار مرکزی در نشست  ستاد بازآفرینی شهری  با بیان اینکه عدم افزایش محدوده شهر اراک در ۲۵ سال گذشته باعث کاهش عرضه زمین و به دنبال آن گرانی مسکن شده است، گفت: قیمت اجاره و خرید مسکن در اراک بسیار بالا رفته به طوری که تقریبا بعد از تهران در رتبه دوم کشور قرار داریم.

خانک سایت آگهی

زندیه وکیلی افزود:  ۵۰ درصد جمعیت شهرنشین استان مرکزی ساکن اراک هستند و باید بیشترین سهمیه طرح مذکور برای  این کلانشهر تعریف شود وپس از آن نیز  ساوه و سایر شهرها به ترتیب اولویت مدنظر باشند.

وی اضافه کرد: طرح بازآفرینی شهری با آغاز کار دولت تدبیر و امید کلید زده شده است تا با نوسازی و ساخت واحدهای مناسب نیاز خانوارها پاسخگویی شود.

مدیر کل راه و شهرسازی  ضمن اشاره به بافت فرسوده شهر های اراک و ساوه از بازنگری در طرح ها و مسکن مهاجران و شهر جدید امیرکبیر گفت و افزود: بیش از ۴۰۰ هزار مسکن تا سال ۱۴۰۰ در کشور احداث می شود و  2 هزار و ۸۷ واحد از  مجموع ۱۰۰ هزار واحدی که در بافت فرسوده ساخته می شود، سهم استان مرکزی است.

مرزبان اضافه کرد: از این دو هزار و ۸۷ واحد، هزار واحد در شهر اراک، ۸۰۰ واحد در شهر ساوه، ۱۰۰ واحد در شهر خمین، ۱۰۰ واحد در دلیجان و ۸۷ واحد هم در شهر محلات قرار میگیرد که ساخت آنها به زودی آغاز شود.

استاندار مرکزی نیز در این  جلسه بر بازنگری بافت فرسوده، برنامه ریزی دقیق، نظرات کارشناسی و اقدامات لازم تاکید کرد.

آقازاده، زندگی در سکونتگاه‌های غیررسمی، کمبود امکانات ورزشی رفاهی و مسکن محقر و ناکارآمد در مناطق حاشیه شهر و بافت فرسوده را مورد نقد و بررسی قرار داد و گفت: شهرهای اراک و ساوه در اولویت کاری مسئولان باشد و با تعامل، همکاری و مشارکت بخش خصوصی، هرچه چه سریع‌تر اقدامات لازم جهت پیگیری و تحقق بازآفرینی پایدار شهری در این مناطق صورت پذیرد.

125 هزار نفر از جمعیت یک میلیون و 414 هزاری استان معادل 13 درصد جمعیت، ساکن محله های حاشیه ای و فرسوده هستند.

مقاوم سازی، ساماندهی سیما و منظر شهری، بهبود کیفیت زندگی شهروندان از مهمترین اهداف طرح بازآفرینی شهری است.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *