همخونه
همخونه

 

اخبار مسکن

تعداد معاملات آپارتمان‌ های مسکونی شهر تهران در آبان ماه سال ۱۴۰۰، به حدود ۷٫۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۳۳٫۵ و ۶۳٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش ، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران در آبان ماه سال جاری ۳۲۰٫۱ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۱٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، همچنین این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۱۷٫۷ درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه آبان ماه سال ۱۳۹۹ (معادل ۱۱۸٫۲ درصد) به مراتب کمتر بوده و مبین کند شدن آهنگ رشد قیمت مسکن در سال جاری است.

گفتنی است، «گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان ماه سال ۱۴۰۰» برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

احتمال افزایش ۱۰ درصدی قیمت خودرو

اخبار واصله بیانگر این است که ستاد تنظیم بازار مخالف افزایش قیمت‌های قبلی بوده و به دنبال افزایش ۱۰ درصدی قیمت خودرو است.

باید توجه داشت که عدم شفاف سازی مسئولان دولتی در مورد سیاست گذاری صنعت خودرو و بلاتکلیف کردن صنعت و بازار، نه تنها منجر به ساماندهی بازار نمی‌شود بلکه بیش از پیش زمینه را برای جولان دلالان و افزایش زیان‌دهی خودروسازان فراهم می‌کند.

 

خبر های جدید⇓

آغاز ساخت مسکن برای زلزله زده‌های اندیکا

تزریق واحدهای در اختیار دلالان به بازار مسکن.

مسکن متری ۵ میلیون تومان

 

نقاشی ساختمان 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *